Αρχική / Νέα - Ανακοινώσεις / ΤΜΗΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΕΚΟ ΓΙΑ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ & ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Ανακοίνωση προσωρινών Πινάκων Δικαιούχων Υποτροφιών EKO του έτους 2018-2019, όπως εγκρίθηκαν από τον ΕΛΚΕ (Ειδικό Λογαριασμό Κονδυλίων Έρευνας), στη συνεδρίαση με αρ. 752/19-03-2019.

Αναλυτικά:
1) Πίνακας τακτικών( επιλεγέντων) ανά Τμήμα
2) Πίνακας απορριφθέντων
3) Πίνακας αναπληρωματικών (επιλεγέντων και μη)

Οι Υποψήφιοι που επιθυμούν να υποβάλουν ένσταση σχετικά με το αποτέλεσμα (απόφαση αποδοχής αποτελεσμάτων) δικαιούνται να προσφύγουν (είτε με φυσική παρουσία είτε ταχυδρομικά) στον Ειδικό Λογαριασμό Κονδυλίων Έρευνας ΑΠΘ (Κτίριο ΚΕΔΕΑ, 3ης Σεπτεμβρίου -Παν/πολη, Θεσσαλονίκη, ΤΚ: 54636, 1ος όροφος, Γραφείο 101) εντός (5) εργάσιμων ημερών από την επομένη της ανάρτησης της απόφασης αποδοχής αποτελεσμάτων στην ιστοσελίδα του ΕΛΚΕ ΑΠΘ (από 21.3.2019 και για πέντε (5) εργάσιμες μέρες). Μετά την παρέλευση της ως άνω προθεσμίας, και εφόσον δεν υποβληθούν ενστάσεις, οι προσωρινοί πίνακες καθίστανται οριστικοί.

Οι Υποψήφιοι θα πρέπει αρχικά να επισκεφτούν το Γραφείο Επιτροπής Υγείας (κ. Παταζιού Ελένη 995360) στο Ισόγειο του Κτηρίου Διοίκησης και κατόπιν να υπογράψουν τη Σύμβαση στο κτίριο ΚΕΔΕΑ, 3ης Σεπτεμβρίου -Παν/πολη, Θεσσαλονίκη και όχι στο Τμήμα Σπουδών.
Σας ενημερώνουμε τέλος ότι οι πίνακες ενδεχομένως δεν περιλαμβάνουν δικαιούχους που έχετε προτείνει, γιατί σύμφωνα με την προκήρυξη του προγράμματος, δεν δικαιούνται της υποτροφίας
α) παλιοί υπότροφοι του προγράμματος στον ίδιο κύκλο σπουδών,
β) όσοι το εισόδημά τους (προσωπικό ή οικογενειακό) υπερβαίνει τα οριζόμενα στη σχετική προκήρυξη, καθώς και
γ) όσοι στους αλγοριθμικούς πίνακες των Τμημάτων «υπολογίστηκαν» με οικογενειακούς-κοινωνικούς λόγους (όπως π.χ. αδελφός φοιτητής στην ίδια πόλη κ.α.), που όμως δεν προβλέπονταν.

Οι Υποτροφίες ΕΚΟ διατίθενται για τους επόμενους (3) τρεις μήνες Απρίλιο έως τέλος Ιουνίου.